Neoson Görüntüleme Merkezi

Neoson Görüntüleme Merkezi

neosongoruntuleme

Şirketimizin kuruluş ve gelişme aşamasını web sitemiz aracılığı ile geniş toplum kitlesi ile paylaşabilme şansı bizler için çok heyecan verici. Söze şöyle başlayalım; bir kadın olarak Türkiye’de bir sağlık merkezini kurmak ve yönetmek gerçekten hiç kolay değil.

1997 yılı Mart ayında Dr. Hülya Kapran ve Dr. Zeynep Kırkalı Albayrak Neoson Görüntüleme Merkezini (Nişantaşı Ultrasonografi ve Mamografi Görüntüleme Hizmetlerini) birlikte kurdu. Daha önce çalıştıkları merkezde ideallerine kavuşamayacaklarını anlamışlardı.

Bir hekim olarak meslekte sürekli ilerlemek, gelişmek çok önemli. İleri gitmezseniz, son hızla geri gidersiniz. Her meslekte böyledir, ancak iş insan sağlığı ise sorumluluk çok artıyor. Hastalarımıza en yüksek teknolojik standartta, bilgi ve tecrübelerimiz ile donatılmış en iyi kalitede hizmeti vermekti idealimiz. Gerisi mi? Nasıl olsa iyi hizmet karşılığını bulur dedik. Bu düşüncemizde hiç yanılmadığımızı gördük.

Şirketi kurmak üzere yaptığımız resmi işlemler sırasında yetkililer, sadece iki bayan olarak karşılarında bizi görünce şaşırdılar. O yıllarda görüntüleme merkezi kuruluşu aşamasında, genelde en az beş kişilik erkek yoğunluklu gruplar ile karşılaştıklarını söylediler. İşte bu kadarız dedik. Oturduğumuz evleri ipotek göstererek leasing anlaşmamızı imzaladık. Tabii yürekler pırpır… Ama önümüze ve sadece işimize baktık. İşe o yıllarda Mamografi, Renkli Doppler Ultrason ve Kemik Dansitometri konularında en gelişmiş teknolojideki cihazları ithal etmekle başladık. Şirket kurulup makinalarımız gelir gelmez Nişantaşı'ndaki merkezimizde ilk hastalarımızı kabul ettik. Neoson Görüntüleme Merkezi (Nişantaşı Ultrasonografi ve Mamografi Görüntüleme Hizmetleri) Neo yenilikleri takip eden, gelişmeye açık. Son hecesi ise sonografiyi temsil ediyor.

Nişantaşı Orhan Ersek Sokakta kiraladığımız giriş katını dar imkanlarımızla, ama çağdaş, modern görünümlü bir dekorasyon çizgisiyle restore ettik. Her gelen hastamız, dostumuz vermeye çalıştığımız sıcak ve samimi havayı hissettiğini hep söyler.

Şirketi kurmak için el sıkışmamızdan hemen sonra ilk yatırımımız aslında Amerikan Radyoloji dergilerine olan üyeliğimizdi. Onlar olmadan asla olmazdı.

İlk hayalimiz kazandığımız para ile Avrupa ve Amerika'daki radyoloji kongre ve toplantılarına katılmaktı. Tamamını siz ödüyorsanız, bunlar gerçekten ciddi rakamlar. Hayallerimiz gerçekleşti. Halen düzenli takip ettiğimiz bu toplantılar bizim bilimsel açıdan önemli besin kaynaklarımızdan.

Hergün yaklaşık 10 - 12 saati bulan ve evde de devam eden uzun mesailer ile bu günlere geldik. Şu an kullandığımız teknoloji dünyada sayılı radyoloji merkezlerinde varolan özelliklerde. Bizim için başka şekli de olamaz. Ya bu işi en iyi standartta yaparız veya hiç yapmayız mantığı ile çalışıyoruz.

Kurulduğumuz günden itibaren devam eden Leasing anlaşmaları hiç bitmedi. Bir yatırım, öbürünü kovaladı. İki bayan radyolog olarak, bağımsız bir şekilde bunları yapabilmek cesaret gerektiyor. Çalışmanın, başarmanın keyifli noktasını yakalamak bize büyük enerji veriyor. Tabii ki hastalarımız. Onlardan aldığımız olumlu geri dönüşler, erken teşhislerimiz çalışma ve ilerleme arzularımızı arttırıyor.

Tüm ekibimizin candan, özverili çalışmaları Neoson ruhunun oluşmasını sağladı.

Hepimiz biliyoruz ki güzel bir şey ortaya çıkarmak ve yürütmek ancak çok çalışarak, elele vererek gerçekleşir.

Yeryüzündeki en önemli görev olarak gördüğümüz, insan sağlığına hizmet veren Neoson Görüntüleme Merkezinin bugünlere gelmesinde katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyoruz.

1997’de iki personelimiz vardı. Üç cihaz kullanarak tek bir katta çalışıyorduk. 1999’da iki ayrı ultrasonografi - Doppler cihazı gerekli oldu. Ve 2. cihazımızı satın aldık.

2002’de tek kat yeterli olmayınca, iki kat üzerinde hizmet vermeye başladık.

2006’da dünyadaki en gelişmiş full-field digital mamografi cihazını Türkiye’de ilk kez kullanmaya başladık. Aynı sisteme entegre stereotaksik meme biopsi sistemini, özel sektörde Türkiye’de ve İstanbul’da ilk kez kullanmaya başlayan merkeziz. Dünyada yeni olmayan, fakat Türkiye için yeni olan ve meme hastalarına birçok faydalar sağlayan bu sistemi tanıtmak ve kabul ettirmek için çok mücadele verdik. Halen bu konudaki çalışmalarımız ile referans merkez olarak gösterilmekteyiz.

2014’de mimari ve teknik açıdan sizlere daha iyi hizmet verebilmek için Fulya Şişlide çağdaş tasarımlı özenle dekore ettiğimiz yeni hizmet binamıza taşındık. Aynı yıl içinde tomosentez ve kontraslı mamografi teknolojilerini de hizmetimize kattık.

2019’da Kurucularımızdan Uzman Doktor Zeynep Kırkalı Albayrak emeklilik kararı alarak aramızdan ayrıldı.

İkisi Uzman Radyolog Doktor olan toplam 10 kişilik deneyimli kadromuzla, 26 seneyi aşkın süreden bu yana, ilk günkü heyecanımızla hizmet vermeye devam ediyoruz.